library-419254_640-1

O regałach metalowych

Piwnica jest niezwykle pożądanym elementem mieszkania. Stanowi idealne pomieszczenie do przechowywania różnego rodzaju produktów sezonowych, tych, które czekają na naprawę, aż w końcu takich, które już nigdy nie ujrzą światła dziennego, dokonując swego żywota w podziemiach budynku. Nie ma co ukrywać, lubimy chomikować, a oddzielne pomieszczenie, w którym panuje stały półmrok nadaje się do tego idealnie. Jednak jak zapanować nad chaosem panującym w piwnicy? Co zrobić aby sterty rzeczy do niczego nam nie potrzebnych nie zawaliły nam się na głowę?

Wystarczy dobra organizacja!

Przede wszystkim, zanim zaczniesz ładować kolejne niezwykle ważne skarby do piwnicy, zatroszcz się o jej odpowiednie przygotowanie. Ważne jest aby jeszcze przed przystąpieniem do urządzania tego zwykle małego pomieszczenia odpowiednio wszystko zabezpieczyć i wysprzątać. Należy dokładnie pamiętać o usunięciu wszystkich resztek żywności oraz innych produktów, które mogą spowodować zalęgnięcie się różnego rodzaju insektów i gryzoni w naszej piwnicy. Dopiero w chwili, gdy nasze pomieszczenie będzie lśniło czystością można skupić się na wyposażeniu.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju regały. W zależności od preferencji i posiadanego budżetu możesz się zdecydować na regały metalowe bądź drewniany. Poniżej przedstawimy zasadnicze różnice pomiędzy wymienionymi wariantami.

  • Regał metalowy – często bywa tańszy od wersji drewnianej. Najtańsze regały można kupić już za 50zł. Jednak te najtańsze produkty nie są wytrzymałe. Wykonane z niskiej jakości aluminium często nie wytrzymują wskazanego przez producenta obciążenia, zmieniając się w bezużyteczny element wystroju. Niskiej jakości regały są również narażone na korozję. Kosztem niższej ceny producent rezygnuje z zastosowania odpowiedniej ilości preparatów zabezpieczających. Zatem wybierając regał metalowy nie należy patrzeć wyłącznie na cenę. Już w granicy 200zł jesteśmy w stanie znaleźć regał metalowy, który posłuży nam znacznie dłużej niż pół roku. Zdecydowanym plusem tego typu rozwiązań jest wygodny montaż oraz możliwość regulowania wysokości kolejnych półek. Rozwiązanie to jest również idealne dla wszystkich tych, których piwnice odwiedzane są przez gryzonie, ponieważ nie będą one w stanie uszkodzić metalu.
  • Regał drewniany – najtańsze warianty tego typu regałów kosztują około 100zł. Co więcej niemal w większości wykonane są z płyty wiórowej, która jest podatna na uszkodzenia przez wysoką absorpcję wody. Jednak porównując tego typu regały z tańszymi odpowiednikami regałów metalowych, zdecydowanie biją je na głowę. Dzieje się tak, ponieważ są w stanie wytrzymać większe obciążenie, bez obawy, że regał się wykrzywi. Jeśli poszukujesz czegoś solidniejszego możesz zainwestować znacznie więcej, bo około 700zł. Wówczas zastosowana płyta wiórowa jest znacznie grubsza, a sam regał pomieści liczne pakunki.

Jeśli już wybrałeś regał idealny dla siebie możesz przejść do kolejnego etapu, jakim jest pakowanie skarbów. Pamiętaj jednak, że wyłącznie weryfikując, co musisz przechować, a co już na zawsze pozostanie w piwnicy, zachowasz w tym miejscu idealny porządek.

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>